Uluslararası Festival Renkli Görüntülerle Başladı

Uluslararası Festival Renkli Görüntülerle Başladı

 

Samsun'un Bafra İlçesi'nde bu yıl 2'incisi düzenlenen Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali bugün başladı.
Bafra'da bu yıl 25-29 Temmuz tarihleri arasında 2'ncisi düzenlenen Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali, bugün başladı. İlk günde gerçekleştirilen paraşüt gösterileri büyük beğeni topladı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin tüm imkanlarını seferber ettiği festival için başta yamaç paraşütü olmak üzere bir çok ekstrem spor dalında faaliyet gösteren sporcu, kamp alanına gelmeye başladı. Doğaseverler ise festival için akın ettikleri Kapıkaya'da kendilerine ayrılan bölümde çadırlarını kurdu.  Yamaç paraşütçüleri, ilk gün gerçekleştirilen deneme uçuşlarıyla nefesleri kesti. Yamaç paraşütü alanına yaptırılan 50 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğindeki seyirci terası, doyumsuz Kapıkaya manzarası eşliğinde yamaç paraşütü gösterilerini izleme imkanı sundu.
Kapıkaya fest danışma Kurulu Başkanı Burhan Apaydın, Kapıkaya Festivalimiz için 6 ay önceden çalışamalarımıza başladık ve şükür olsun ki bugün ilk startımızı verdik. uçuşlarımız bugün itibari ile başladı. Festivalimizin ilk günü olmasına rağmen çok büyük ilgi var, hafta sonu ise ziyaretçilerin 15 bin kişiyi bulacağını tahmin ediyoruz. Tüm hazırlıklarımız tamam artık misafirlerimizi beklemeye başladık dedi.
Bafra Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın ise,  Festival boyunca 4 ambulans ile beraber, doktorlarımız, hemşirelerimiz sağlıkçılarımız ile birlikte olası bir durumda hemen müdahele edeceğiz dedi.
RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ YARIN
Çok sayıda ülkeden ekstrem sporcuların katılacağı festivalin resmi açılış töreni yarın Samsun protokolünün katılımıyla gerçekleştirilecek.
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.