Tubitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

Tubitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

 

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, serginin açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalarla geleceklerine ışık tutmaları ve bilimsel çalışmalar yapmaları bizleri ziyadesiyle mutlu etti diyerek.

 Türkiye’nin birçok okullarında TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açılışında emeği geçen öğretmenlerimize ve yaptıkları bilimsel deneyleri sergileyen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Türkiye'de müspet bilimlerde araştırma ve geliştirme faaliyetlerini ülke kalkınmasındaki önceliklere göre geliştirmek, özendirmek, düzenlemek ve koordine etmek; mevcut bilimsel ve teknik bilgilere erişmek ve erişilmesini sağlamak amacı ile her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl TUBİTAK 4006 Bilim Fuarında  bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin, öğrenciler tarafından uygulayarak, yaparak, yaşayarak öğrenilmesini sağlayan velilerimize de teşekkür ediyorum’’ dedi.

Proje Sorumlusu Oktay Çakır ise, Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz diyerek, Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda fizik kimya biyoloji ve araştırma alanlarında toplam 20 projeyi 35 öğrencimiz 6 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular’’ dedi.

Konuşmaların ardından Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurdusevenle serginin kurdelesini keserek, sergiyi vatandaşlara açtı.

Gençlik Merkezindeki projeler yarın akşama kadar gezilebiliecek.

Sergiye, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, AK Parti İlçe  Başkanı Tuncay Yurduseven ve veliler katıldı.

 

Haber: Murat Sonkaynar

            Emre Şahinol

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.