Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Sertifika Töreni Düzenlendi

Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Sertifika Töreni

Gıda Tarım ve Hayvancılığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye İŞ Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan 'Aktif iş gücü piyasası programları iş birliği protokolü sertifika töreni Bafra Öğretmenevi'nde gerçekleşti.
Samsun Gıda Yarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, Samsun Çalışma ve İŞ Kurumu Müdürlüğü, Bafra Ziraat Odası Başkanlığı ve KOSGEB iş birliğinde yapılan KOSGEB sertifika töreni Samsun Valisi İbrahim  Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın katılımı ile sertifiklaları Bafra Öğretmenevi'nde verildi.
''Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programı' kapsamında 2017 yılında 'Tarım da genç girişimci kadınlar güçleniyor'  projesi ile 18-40 yaşları arası kadınlar KOSGEB'in düzenlediği, 32 saat süren uygulamaları girişimcilik eğitimleri verilerek, iş hayatına katılımı sağlandı.  Kadın girişimcilerin KOSGEB ve İşkur'un destekleriyle kendi işlerini kurarak Ticaret hayatın atılma imkanı sağlanmış KOSGEB'den 50 bin TL hibe, 100 Bin TL geri ödemeli faizsiz kredi desteği verilerek projelerinin hayata geçirilmelerine destek verilmiştir. 
sertifika töreninde konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin bu tarz faliyetlerin hem Türkiye hemde Bafra için önemlim olduğunu söyleyen Şahin şöyle devam etti, Bafra denince aklımıza Kızılırmak nehri geliyor, Bafra ovası geliyor Samsun çok şanslı bir merkeze yerleşmiş, bir tarafta Çarşamba ovası, bir tarafta bafra kızılırmak Allah öyle bir yaratmış ki Anadolu'nun en verimli topraklarını buraya yerleştirmiş. biz Bafra'nın nüfusunu ortaya koyduğumuzda 50 vileyaetten daha büyük nüfusumuz var. Bafra orta ölçekte il düzeyinde bir ilçemiz onun için Bafra'yı bu anlamda çok önemsiyoruz. Baframızı tek ses halinde kalkındırırsak Bafra'mızı güzelleştiririz dedi. 
Kadın girişimcilerin her zaman önde olması gerektiğini de vurgulayan Vali Şahin, bu anlamda kadın çiftçilerimize çok iş düşüyor, Baframızı onlarla beraber genç girişimci kadınlarımızla beraber kalkındıracağız' dedi.
konuşmanın ardından 48 kadın girişimci sertifikalarını aldı.

Haber:   Murat Sonkaynar
              Emre Şahinol
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.