Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Turizm Haftasını Kutladı

Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Turizm Haftasını Kutladı

 

Şevket Aşçı Turizm Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe, Samsun valisi İbrahim Şahin, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’de katıldı.

Vali Şahin açılışta yaptığı konuşmada, Ben Amasyalıyım şuan da gidin Amasya yabancı turistlerle hep kaynıyor. Malezya’dan, Endonezya’dan, Tayland’dan, Tayvan’dan, Uzak doğudan, Amerika’dan bir yığın turist geliyor, ama ben Samsun’da onun 10/1 kadar ancak turist görüyorum, çoğu zaman da göremiyorum, burada tabiki Samsun’un tarihi dokusunu koruma kültürünün yerleşmesinden kaynaklanıyor olabilir ama bunun bir mücadelesini veren, Kültür Turizm Müdürlüğü var Valilik var yıllarda istikrarla sürdürüyorlar. Belki biz Amasya gibi tarihi dokuya sahip değiliz ama Kuş Cenneti gibi bir varlığı Dünya’nın hiçbir yerinden göremezsiniz. Onun için de orayı keşfettiğim andan itibaren dedim ki iyiki burası bakir kalmış, başkaları buraya el atsaydı yapsaydı üzülürdüm, en azından şimid kendi insiyatifimiz dâhilinde elden geçirebiliyor, onarabiliyoruz bir takım şeyler yapılacaksa da daha tertipli, daha düzenli şeyler yapılabilir diye düşünüyorum.

Kuş Cenneti ile ilgili çokça fotoğraf çekmemiz gerekiyor diyen Şahin sözlerine şöyle devam etti, ‘Kuş Cennetinin % 90’nı Bafra sınırları içerisinde burada Turizm Fakültesi öğrencilerinin bir çalışma yapması gerekiyor şeklinde konuştu.


Haber:  Murat Sonkaynar
             Emre Şahinol

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.