Şevket Aşçı Turizm Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Şevket Aşçı Turizm Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

 
tur

2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan OMÜ Şevket Aşçı Turizm Fakültesi 4 yılın ardından  Turizm İşletmeciliği bölümünde son sınıfta okuyan 32 öğrencisini mezun etti. Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Hanife Aşçı Konferans salonunda düzenlenen törende öğrencileri ailelerini yalnız bırakmadı.

Açılış konuşmasını Dönem Birincisi Seçkin Tatlıcan yaptı, ‘Bugün burada biz çok büyük bir heyecanı paylaşıyoruz. Uzun zaman alan 4 yılın acısını tatlısıyla yaşayarak sonuna gelmiş bulunmaktayız. Tüm arkadaşlarıma hayatlarında şans başarı ve mutluluk diliyorum’ dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Dekan yardımcısı Prof. Dr. Yetkin Bulut ise, ‘’Sizler ilk mezunlarımız, fakültemize ilk ayak basanlarsınız, sizler 4 yıl boyunca öğrencilerimizi inci gibi işlediniz. Onlara sadece akademik bilgi vermediniz. Onlara toplumsal yaşamda kullanacakları bilgiler verdiniz. Öğrencilik hayatın en güzel günlerinin geçirildiği zaman olduğunu da belirten Bulut şöyle devam etti, sizler 4 yıl boyunca çalıştınız çabaladınız ve bugünlere gelmeye hak kazandınız’ dedi.

OMÜ Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın, ‘’Mezun olmak Arapça da ‘izin almak’ anlamına gelmektedir. Aslında bu seferki hocalarınızdan ailelerinizden alınan izinlerden daha farklı bir izin bu gün burada yaşama atılmak kendi ayaklarınız üzerinde durabilmek için izin alıyorsunuz.

Umuyorum burada birlikte geçirdiğimiz yıllarda fakültemiz sizleri için iyi bir yuva olmuştur diyen Aydın şöyle devam etti, hepinizin evi olan fakültemiz 2013 yılında eğitim öğretimin hayatına aşlamıştır çok yeni bir fakülte olmasına rağmen kısa zamanda ikisi aktif olmak üzere 4 bölüm, 22 öğretim elemanı, 14 idari personel ve 230 öğrencisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Sizler farklı insanların bir arada toplandığı ortamlarda çalışacaksınız.

Farklılıklar dünyamızı zenginleştiren unsurlardır

Farklı kültürleri anlamak farklı olanın açısından bakmayı bilmek önem arz etmektedir. Farklılıkların, yanlış anlaşılmalara, yanlış anlaşılmaların sorunlara dönüşmediği bir dünya yaratmak için daima destek sağlamanız önemlidir ’dedi.

OMÜ Şekket Aşçı Turizm  Fakultesinin yapini ustlenen asci ailesinin yonetim kurulu başkan yardımcısı Kaya Asci ise, 2012 yilinda temelini attigimiz okulumuzun bugun ilk meyvelerini vermenin mutlulugunu yasiyoruz, bugunden itibarwn bu meyveler bizlere umut olacak, belki de iclerimizden bazi arkadaslariniz bizim otellerimiz de calisacak'' dedi

Konuşmanın ardından OMÜ Şevket Aşçı Turizm Fakültesini birincilikle bitiren Seçil Tatlıcan mezuniyet kütüğüne imzasını çaktı. Diploma töreni ve mezuniyet yemininin ardından öğrenciler kep fırlattı.

Mezuniyet Törenine, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra jandarma Komutanı Binbaşı İlhan Güngör, OMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Şahin, Ondokuz Mayıs Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Çalışkan, OMÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yetkin Bulut katıldı.

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.