Samsun’un En Büyük Festivali Heyecanla Bekleniyor

Samsun’un En Büyük Festivali Heyecanla Bekleniyor

 

Bu yıl 25-29 Temmuz tarihleri arasında 2.si düzenlenecek olan Kapıkaya Fest  II. Uluslar arası Doğa Sporları ve Kültür Festivali tanıtım toplantısı Ali Kale Tesislerinde gerçekleşti.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen tanıtım toplantısında Kapıkaya Fest  II. Uluslar arası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin detayları anlatıldı. Çeşitli faaliyetlere, sporlara ve etkinliklere yer verecek olan Kapıkaya Fest, Samsun’un Bafra İlçesine bağlı Kolay Mahallesinde Kapıkaya Tepesinde gerçekleştirilecek.
Kapıkaya Fest  II. Uluslar arası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin detaylarını basına anlatan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç şu ifadeleri kullandı. “Geçen sene ilkini yaptığımız ve 4 gün süren festivalimizin heyecanını bu yıl 5 gün yaparak daha fazla yaşatacağız. Geçen yıldan edindiğimiz izlenimler ve gözlemler sonucunda festival alanında yeni düzenlemeler yaptık. Katılımcılarımızı, konuklarımız olarak en iyi şekilde ağırlayabilmek için gereken çalışmalarımız titizlik ve özenle sürdürdük. Bu festival, Bafra’mızın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtabilmek için büyük bir fırsattır” dedi.
Kapıkaya Fest  II. Uluslar arası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin diğer festivallerden farklı olduğunu dile getiren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç şu şekilde devam etti. “ Bölgemizin yüksek dağlarının yamaç paraşütüne, yürüyüş rotalarının dağcılığa ve Kızılırmak’ın su sporlarına elverişli olmasıdır. Birde tarihi değerlerinden içerisinde kalması başlı başına bir zenginimizdir. Bu mirası yaşamak ve yaşatmak belediyemiz için bölge halkına karşı bir borçtur” dedi.
Programa Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Hava Sporları Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Burhan Apaydın, Bafra Belediye Başkan Yardımcı Şaban Güryaşar katıldı.
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.