Prof.Dr. Dursun Kırbaş, Alkışlar Eşliğinde Veda Etti

Prof.Dr. Dursun Kırbaş, Alkışlar Eşliğinde Veda Etti

 


47 yıl önce Tıp Fakültesi öğrencisi olarak girdiği İstanbul Üniversitesinde, Profesör ve Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı olan Prof.Dr.Dursun Kırbaş, emekli oldu.

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Dursun Kırbaş’ın emekliye ayrılmasından dolayı üniversitede veda töreni düzenlendi. Duygusal ve mutlu geçen programda Dursun Hocayı çalışma arkadaşları, hocalar ve öğrenciler övgü ile anlattı. Bundan sonraki doktorluk hayatını, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Nöroloji Bölüm Başkanı olarak devam edecek Prof.Dr.Dursun Kırbaş, anlamlı bir veda konuşması yaparak, önemli konulara vurgu yaptı. 

İstanbul’da, Bafralı Prof.Dr.Dursun Kırbaş kimdir?

Uzun yıllar sağlıkta başarıyla hizmet veren Prof.Dr.Dursun Kırbaş; Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1976 yılında bitirdi. İlk görev yeri Şişli Etfal Hastanesinde Nöroloji eğitimi yaptı. 1991 yılında Nöroloji Bilim Dalında Doçent oldu. 1983-1992 yılları arası İstanbul Okmeydanı Eğitim Araştırma, Şişli Etfal ve Vakıf Guraba Hastanelerinde şef yardımcılığı yaptı.1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Nöroloji Klinik Şefi olarak 20 yıl çalıştı. 2012-2013 Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Nöroloji Eğitimi verdi. Uluslararası ve ulusal birçok toplantıya başkanlık yapan Prof.Dr.Dursun Kırbaş, İstanbul Üniversitesi Senatosu tarafından 20.09.2013’de profesörlüğe yükseltildi. Nöroloji profesörü olarak İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’ne Tıp bilimleri ana bilim dalına başkanı oldu. Profesör Kırbaş, başkanlık görevini başarıyla tamamlayıp Aralık 2017 itibariyle emekli oldu.

Doğma büyüme Bafralı olan Prof. Dr. Dursun Kırbaş, memleketinden kopmayarak her fırsatta Bafra’yı ziyaret ediyor. İstanbul’da da Bafralı hemşehrileriyle bir arada olmayı seven Kırbaş, Bafralı, Alaçamlı derneklerin etkinliklerine katılıyor. Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.