Pasaport ve Ehliyet Artık Buradan Alınacak

Pasaport ve Ehliyet Artık Buradan Alınacak

 

Bafra Nüfus Müdürü Mehmet Ali Deniz 2-4 Nisan 2018 tarihi itibari ile Emniyet Müdürlüğü'nde olan pasaport ve ehliyet işlemleri bundan sonra Nüfus müdürlüklerinde dedi.

Nüfus Müdürü Mehmet  Ali Deniz  Yaptığı açıklamada, Bordo pasaportların ilçe nüfus müdürlüklerinde olduğunu, yeşil pasaportun ise Samsun valiliğinde verilmektedir dedi. İlçemizde pasaport almak isteyen vatandaşlarımız çekinecekler biometrik resimle birlikte bankaya harçlarını yatırdıktan sonra 199 numara nüfus hattını arayarak randevu aldıktan sonra işlemleri için nüfus müdürlüklerine gelebilirler.

Ehliyet'in ise, işlemlerin yine aynı şekilde yapıldığını yalnızca Ziraat Bankasına 15 lira yatırmalarının ardından 199 numaralı hattan randevusunu alacak, randevusunu aldıktan sonra işlemler için yine nüfus müdürlüğüne vatandaşlarımız gelecek dedi.

Ankara'da dakika da 8 bin işlemin tamamlandığını da belirten Nüfus Müdürü Mehmet Ali Deniz, ehliyet, pasaport, nüfus cüzdanının bir aksilik olmadığı takdirde 3gün içerisinde geldiğini belirtti.

7039 sayılı kanunla bakanlığımız kararı ile isimde harf ve imla hatası, soyadı değişikliğinde ise utanç verici soyadları olmak kaydı ile kaymakamlığımızın başkanlığında ilçe idari kurulu kararı ile bu gibi değişiklikler yapılmaktadır, Soyadı değişikliklerinde yapılması gereken prosedürü de anlatan Deniz, eğer bir kişi soyadından memnun değilse, soyadı gülünç durum da ise ilçe nüfus müdürlüğüne gelerek burada dilekçe yazdıktan sonra, ilçe idari kuruluna giderek buradaki incelemenin ardından karar veriliyor" dedi.


Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.