Neyzen Tevfik Şiir Festivali Muhteşem Finalle Sona Erdi

Neyzen Tevfik Şiir Festivali Muhteşem Finalle Sona Erdi

 

Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen 6. Uluslararası Neyzen Tevfik Şiir Festivaline Cemal Safi bestelenmiş şiirleriyle programın onur konuğu oldu.

Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen 6. Uluslararası Neyzen Tevfik Sanat ve Şiir Festivaline Cemal Safi bestelenmiş şiirleriyle programın onur konuğu oldu. Program Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı,

Programda konuşan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, ‘’Sosyal faaliyetler insanlara heyecan veriyor, enerji veriyor, güç veriyor, önemli etkinlikleri gerçekleştirmek bir yana bu gibi etkinliklere katılmak çok önemli dedi.

Şahin, Neyzen Tevfik Kolaylı çok özellikleri olan, belli bir döneme damgasını vurmuş bir şahsiyet. Onun yaşamış olduğu dönemlerde öyle her baba yiğidin harcı değildi hiciv yapmak ama asla gözünü budaktan sakınmayarak nerede yanlış varsa onları dile getirmiş, icabında cezaevine de girmeyi göze almış ama her zaman dik durmuş bir şahsiyetti’ dedi.

Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat ise, ‘’4. Gün boyunca çeşitli etkinliklerle Neyzen Tevfik Kolaylıyı anlamaya ve anlatmaya çalıştık. 4 gün boyunca misafirlerimizde kendi yörelerinden memleketlerinden şiirler şarkılar okuyarak bizleri yalnız bırakmadılar. 6. Uluslararası Neyzen Tevfik Şiir festivalinin finalinde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim’ dedi.

Konuşmalarının ardından yurtdışından gelen misafirlerin kendi yörelerine ait şiirler ve şarkılar söylenerek etkinliğe gelen misafirlere hoş vakit geçirdiler.  Programın sonunda onur konuğu olarak katılan ünlü şair Cemal Safi’nin bestelenmiş 9 şiiri Bafra Musiki Cemiyeti Türk Sanat Müziği Korosu Şef Faruk Tokgözol eşliğinde seslendirdi. Gecede duygu dolu anlar yaşandı.

Programın sonunda Festivale katılan misafirlere plaket takdim edildi.Haber:  Murat Sonkaynar
             Emre Şahinol

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.