Neyzen Tevfik Kolay’da Anıldı

Neyzen Tevfik Kolay’da Anıldı

 

Samsun’un Bafra İlçesi Kolay Mahallesi konferans salonunda 6. Uluslararası Neyzen Tevfik Şiir şölenin 2. günü  yapılan etkinliklerle anıldı. Program istiklal marşı ve saygı duruşunun başladı. Ailesinin bir kısmının bu topraklarda yaşadığı ve bu topraklarda kökleri olan, dünya çapında çok büyük değeri olan geçte olsa fark edip onun anısına, onun düşüncelerini, onun yaşam tarzını, felsefesini ve dünya çapında meydana getirdiği eserleri yeni nesillere aktarma adına düzenlediğimiz 6. Neyzen Tevik Şiir Şölenine hoş geldiniz diyen Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat şunları söyledi,  bizler gücümüzün yettiği, aklımızın erdi kadar Neyzen tevfik’i anmaya devam edeceğiz. Değerlerimize sahip çıkarsak, değerlerimizi, kültürümüzü, aynı ülke insanları ile hislerimizi paylaşırsak, ülkemizin itibarını, ülkemizin etkinliğini daha fazla htirir, daha fazla itibar görürüz diye düşünüyorum’ dedi.

Namık Anarat’ın konuşmasının ardından, programa yabancı ülkelerden gelen misafirlerin türkü, şiir, ve halk oyunu gösterileriyle devam etti. Program sonunda Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş’a, desteklerinden ötürü kalpat giydirildi. Program Pazar ve pazartesi yapılacak etkinliklerle devam edecek.

Programa, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, daire müdürleri ve amirleri katıldı.

Haber : Murat Sonkaynar
             Emre Şahinol

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.