Minikler Obeziteye Karşı Yürüdü

Minikler Obeziteye Karşı YürüdüBafra İsmet İlkokulu ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında ‘Obeziteye’ karşı Okuldan başlayarak, Adnan Menderes Parkına yürüyüş düzenledi.

Bafra İsmet İlkokulu ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında Okuldan başlayarak, Adnan Menderes Parkına yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte öğrencilerin ellerindeki, ‘sağlığımızı korumak için dengeli ve sağlıklı beslenelim, kahvaltı eşittir okulda başarı, yeterli ve dengeli beslenme sağlığın temelidir’ pankartlarıyla okul öğretmelerinin eşliğinde Adnan Menderes parkına kadar yürüdüler.

Parkta bir bildiri okuyan okul öğrencilerinden Elif Şahin, Okullarda obezite ile mücadelede, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması başlığı kapsamında ‘Beslenme Dostu, Okul Projesi’ ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konuşarında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması amacıyla bu gün bu yürüyüşü düzenlemiş bulunmaktayız’ dedi.
Okul öğrencileri daha sonra Adnan Menderes Parkında jimlastik hareketleri yaparak obeziteye karşıyız dedi.
 

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.