Koşu Köyü Mahallesi Dertli

Koşu Köyü Mahallesi Dertli

 

Samsun’un Bafra ilçesim koşu Köyü Mahallesi sakinleri hizmet alamamaktan dolayı Büyük Şehir Belediyesi’nden hizmet alamadıklarını dile getirdiler.
Büyük Şehir Belediye Yasası ile beraber hizmet alamadıklarını dile getiren Koşu Köyü Mahallesi sakinlerileri, mahallemizin yollarını bile kendi imkanlarımızla yapıyoruz diyorlar.
Koşu Köyü Mahallesi sakinlerinin tamamının hacizlik olduğunu söyleyen İzzettin  Karadeniz şunları söyledi, bu mahallede 25 yıl koruculuk yaptım, Büyük Şehir Yasası ile birlikte şuan bizden koruculuğu da aldılar. Bizim bu mahallede sorunlarımız çok BİMER’e telefon ettik, Büyük Şehir’i aradık kimi aradıysak  kimseden bir yanıt alamadık dedi.
Yollarının da perişan olduğunu vurgulayan Karadeniz, 2 sene önce Büyük Şehirden geldiler yolarımızı ölçtüler, biçtiler gittiler, ondan sonra da ne gelen oldu nede giden oldu dedi. Devletten kimsenin gelmediğini de söyleyerek, artık herşeyi kendi imkanlarımızla yapmnaya başladık.
Mahalle sakinlerinden Gamze Demiray ise, Koşu Köyü Mahallesi’nin merkezinde oturuyoruz köyümüz de dolmuşumuz yok Bafra’ya gidip gelmemiz sorun oluyor, sıkıntı yaşıyoruz, köyüüz de yolumuz yok, yollarımızla alakalı sıkıntılar yaşıyoruz, bu konuda ilgililerden yardım bekliyoruz’ dedi.
Köyümüze gelen bir yolcu minibüsü bile yok diyen mahalle sakinlerinden Feti Yaşar biz bu konu da çok mağduruz köyümüze bile komşuların arabasıyla atostop çekerek gelebiliyoruz lütfen bize yardımcı olun taksilere para vermekten bıktık lütfen bizedevlet yardımcı olsun’ dedi.
elektrik faturasını ödeyemediği için elektriğinin kapandığını söyleyen Vehbi Köksal, hiç kullanmadığım bir elektriğe 3 yüz 25 lira para ödediğini de söyeleyerek bu köylünün bu elektrik faturalaraını ödemeye hali yok. mahsüllerin tarlalarda durduğunu da söyleyen Köksal, vatandaş zarar ediyor zarar ettiği için mahsulünü tarlada bekletiyor’ dedi.
Köylerine servis gelmediğini ve mağdur olduklarını söyleyen Abdullah Kaza, biz Büyük Şehir Belediyesine geçtiğimizden beri hizmet alamıyoruz, biz burada mağdur durumdayız. Köyede servis yok, acil bir hastam olsa hastaneye yetişmeye vasıtamnız yok.

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.