HER ALANDA DERS YAPIYORLAR

HER ALANDA DERS YAPIYORLAR

 

Samsun’un Bafra İlçesinde Nazmiye Demirel Ortaokulu Matematik öğretmeni Selda Tomaç öğrencilere matematik dersini sevdirmek amacıyla uygulamalı olarak matematik dersi veriyor.

Matematik dersini öğrencilere sevdirmek amacıyla Bafra’nın çeşitli yer ve mekânlarında açık havada uygulamalı eğitimler veren Selda öğretmenin uygulamalı olarak verdiği matematik dersi sayesinde öğrenciler eğlenerek öğrenirken aynı zamanda matematik dersine olan ilgileri de artıyor.

Öğrencilerin matematik dersine olan ilgisini artırmak için onlarla hem eğleniyor, hem ödüllendiriyor, hem de öğretiyor.

Selda öğretmen öğrencileriyle matematik dersini kimi zaman boş bir havuzda, kimi zaman yemekte, kimi zaman yürürken, kimi zaman okulun bahçesinde ya da alışveriş merkezin de gezerken her an matematiği zevkli hale getirerek öğrencilerine farklı yöntemlerle uygulamalı olarak matematik dersinde ki problemleri çözdürüyor.

Matematik dersinde ki havuz problemlerini çözmek amacıyla Bafra Ali Kale Turistik tesislerine giden Selda öğretmen ve öğrencileri boş havuza girerek yüzme havuzunun hacmi, içindeki suyun kaç litre olabileceği ve havuzun kaç damacana su ile doldurabileceğini yerinde ölçerek uygulamalı olarak öğrendiler.

Haber : Murat Sonkaynar
             Emre Şahinol

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.