Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Seçmeleri Bafra'da Başladı

Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Seçmeleri Bafra'da Başladı

 

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası seçmeleri Samsun’un Bafra ilçesi Şehit Mustafa Serin Atış Poligonunda başladı.
Türkiye Şampiyonası seçmeleri Bafra Şehit Mustafa Serin Atış Poligonunda 23 il, 46 takım e 500 sporcuyla bugün yapılan antrenman atışları ile başladı. 5 gün sürecek turnuvada dereceye girenler Türkiye Milli Takım seçmelerine gitmeye hak kazanacak.
Turnuvanın açılış konuşmasını Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Karayılmaz yaptı, Yılmaz konuşmasında Öncelikle buraya gelen tüm sporcularımıza çok teşekkür ederim. Buradaki yarışmanın sonucunda sizler geleceğe umut olarak Türkiye seçmelerine gitmeye hak kazacak. Turnuva boyunca Samsun İl Müdürlüğü ve Bafra ilçe müdürlüğü sizlerin daha güzel vakit geçirmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız dedi.
Şehit Mustafa Serin Atış Poligonu Türkiye’de donanımı en yüksek olan ikinci poligondur. Sizler buraya gelerek bizleri sevindirmenizden ziyade böyle büyük ve güzel bir poligonunda böylesine özel bir turnuvaya ev sahipliği yaptığına ayrıca seviniyoruz’ dedi.
Atıcılık Türkiye Seçmelerinde sporcularımız 10 metre tabanca havalı, 25 metre silahlı, 50 metre tüfek silahlı olarak 3 kategori de yarışacaklardır.
Türkiye Seçmeleri bugün yapılan antrenman atışları ile start aldı. Şampiyona 5 gün sürecek.
Turnuvaya, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Karayılmaz, Bafra Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Osman Şenocak, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Kulaberoğlu ve Ahmet Şen’de katıldı.

Haber Kaynak:
bafrasonhaber
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.