Girişimci Kadının Büyük Başarısı

Girişimci Kadının Büyük Başarısı

 

Samsun`un Yakakent İlçesi`nde 10 yıldır kasap olarak hizmet veren işletme KOSGEB sayesinde restauranta dönüştü.

Samsun`un Yakakent İlçesi`nde işletme sahibi kadın girişimci Gülten Kuzu işletmesini büyüterek bir restauranta dönüştürdü.

Konu ile ilgili konuşan Bafra İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik, ” Burada bugün gerekli incelemeleri yapmak için bulunuyoruz. Bize bağlı olan işletmelerimizi ziyaret ediyoruz. Burada teşvikler konusunda iş yerlerimizi bilgilendiriyoruz. Böylelikle KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile açılan işletmelerimizi ziyaret ediyoruz. Onların görüş ve fikirlerini alıyoruz. Buradaki işletmemiz ise işletmesini büyüterek daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla bir restauranta dönüştü. Ve işletmenin sahibi bir bayan olması nedeniyle de diğer bayanlara örnek olması büyük bir önem taşıyor. Artık kadınlar evlerinden çıkarak ailelerine destek olmaları konusunda büyük bir uğraş içerisinde ben bu güzel ortamı Yakakent İlçesi`ne kazandıran girişimcimizi tebrik ediyorum” dedi.

İşletme sahibi Gülten Kuzu ise, ” 10 yıldır işletmemizi kasap olarak devam ettiriyorduk. Kasaplıktan sonra işletmemizi büyütme kararı aldık. Bu büyümeyi de KOSGEB sayesinde gerçekleştirdik. Bu düşüncemizde kasap olarak devam ettirdiğimiz yeri bir restauranta dönüştürmek istedik. Sonrasında ise İŞKUR Müdürlüğüne giderek gerekli bilgileri aldık. Girişimcilik belgemi de aldıktan sonra bu şekilde bir yola çıktık ve şuan da Yakakent İlçesi`ne et evi olarak hizmet veriyoruz” dedi

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.