Faruk Önday Kadınlarımızın, Analarımızın Yeri Ayrıdır

Faruk Önday: Kadınlarımızın, Analarımızın Yeri Ayrıdır

 

İSTANBUL BAFRA DERELER KÖYÜ DERNEĞİ KADINLAR KOLU BAŞKANI GÜLNUR ÖNDAY
VE İSTANBUL BAFRA DERELER KÖYÜ DERNEĞİ BAŞKANI FARUK ÖNDAY,

‘’ BİZLERİN AİLE VE DEVLET GELENEĞİNDE KADINLARIMIZIN, ANALARIMIZIN YERİ AYRIDIR’’

İstanbul Bafra Dereler Köyü Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Gülnur Önday ve yönetim kurulu üyeleri ve İstanbul Bafra Dereler Köyü Derneği Başkanı Faruk Önday ve yönetim kurulu üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yönetim kurulu üyeleri adına bir kutlama mesajı yayınladılar.

Başkanlar açıklamalarında,’’ “Bizlerin aile ve devlet geleneğinde kadınlarımızın, analarımızın yeri ayrıdır. Tarihi ve İslam inancı geleneğimizden gelen bu özel yerde ve değerde “Milli iradenin en büyük savunucusu kadınlarımızdır.” Vatan ve millet müdafaası için eşlerini, evlatlarını siper eden kudret timsali; ailesinin birlik ve beraberliğini ayakta tutan merhamet örneği ile kadınlarımız, bizlerin kutsal değeridir. Vatanımız, ‘Anadolu’ ismini fedakâr kadınlarımızdan almıştır.“Cennet anaların ayağı altındadır” ı bizim geleneğimizin ve göreneğimizin temeline yerleştiren bir iman sorumluluğumuz var. 
15 Temmuz’ da en ön saflarda tanklara, uçaklara, mermilere kendisini siper eden vatansever kadınlarımız, bir kez daha tüm dünyaya cesaretin ve vatanseverliğin timsali olduğunu göstermiştir. 16 Nisan’da da ileri demokrasinin ve güçlü Türkiye’nin teminatı gönlü yüce, eli öpülesi kadınlarımız olacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle annelerimizin, kadınlarımızın ve bacılarımızın bu önemli gününü en içten dileklerimle kutluyor, annelerimizin ellerinden öpüyor, saygı ve selamlarımı sunuyoruz.”dedi.

Haber: Abdullah Özdemir

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.