Engelli ve Eski Hükümlü Girişimcilere Sertifikaları Verildi

Engelli ve Eski Hükümlü Girişimcilere Sertifikaları Verildi

 

01 – 04 Mart tarihleri arasında Alaçam Belediyesi –Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik Girişimcilik Eğitimini başarı ile bitirenlere belgeleri düzenlenen bir kahvaltı ile verildi.
Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, İlçe Emniyet Amiri Kenan Bıyık, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir ,Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Cansız, Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez Belediye Meclis Üyeleri Raziye Kök, Ayşe Türker ve Hasan Çelik AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nimet Karanlık ve girişimci kursiyer katıldı.
Belediye Başkanı Hadi UYAR ; Eğitimi tamamlayarak belge alanlara başarılarının devamını diledi. Belediye olarak her zaman destekçileri olacağını belirtti. Engelli ve eski hükümlülere verilecek olan hibe desteğinden herkesin faydalanmasının arzusu olduğunu belirtti.
Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR ; Devlet olarak her zaman engelli ve eski hükümlü vatandaşların yanında olduğunu belirtti. Kaymakamlık olarak da ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ vasıtasıyla her türlü destek ve katkıyı sunmaya hazır olduklarını ; İŞKUR tarafından bu desteklerin olmasını önemsediğini ifade etti.
Bafra hizmet merkezi İŞKUR Müdürü Yakup ERGENLİK ise ; İŞKUR olarak proje hazırlama aşaması dahil olmak üzere her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Gerek Genel Müdürlüğümüz gerekse İl Müdürlüğümüz engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik proje ve çalışmaları üzerinde önemle durmakta ve her türlü desteği sunmaktadır.
Yapılan konuşmaların ardından belgeleri takdim töreni düzenlenmiştir.
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.