Devlet Hastanesinde Anne Oteli Hizmeti

Devlet Hastanesinde Anne Oteli Hizmeti

Bafra Devlet Hastanesinde 'Anne Oteli hizmeti Yeni doğum yapan annelere otel konforunda hizmet

Bafra Devlet Hastanesi'nde, yeni doğan bebeklerin anne sütünden mahrum kalmamaları ve doğum yapan annelerin hastanede rahatça kalabilmeleri için 'Anne Oteli' hizmeti yapılan açılışla hizmete girdi.

Açılış konuşmasını Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç yaptı, Oruç konuşmasında Bafra Devlet Hastanesi’nin bebek dostu olduğunu söyleyerek şunları söyledi, Burası Samsun’da ilk anne dostu hastane olmasının özelliğini taşıyor. Anne otelimiz bizim için olmazsa olmazlarımızdan doğum yapan hastalarımızın, doğum yapan annelerimizin doğum süreci sonrasında burada bebeklerini beklerken, yada doğumdan önceki süreçte köylerden çevre ilçelerden gelerek burada kalabilecekleri bir ortam oluşturduk,

“Proje 2015 yılında hayata geçmişti”

Oruç, Projenin 2015 yılında 5 yataklı olarak yapılacaktı, biz bunu bu süre içerisinde 10 yataklı hale ve daha nitelikli bir hale getirdik ve özellikle otel konforunda hizmet verecek hale getirdik dedi. Bu anlamda emekleri için başta başhekimimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ise, Türkiye’nin son yıllarda sağlık sektöründe ki hizmetler dünya çapında olduğunu belirterek bu yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu söyledi. Türkiye’nin geldiği noktaya da değinen Türkel, eskiden doğum yapan annelerin sıkıntılarını herkesin bildiğini ve gelinen noktanın Türkiye için büyük başarı olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun il Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Mehmet Kılınç, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi İbrahim Ahmet İsmailoğlu ile beraber “anne otelin” kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından anne oteli protokol tarafından gezildi.

Daha sonra açılış programı yapılam ikramlarla son buldu.

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.