Dereler Köyü Derneği İftarda Buluştu

Dereler Köyü Derneği İftarda Buluştu

 

Dereler Köyü Mahallesi Derneği Yeşilbağ Ulu Cami toplantı salonunda Bafralılarla iftar yemeğinde buluştu. Dereler Mahallesi Derneği Faruk Önday,  ‘’Bafra’dan İstanbul’a gelen ve burada Bafralıları temsil eden küçük bir topluluğuz. Küçük topluluk desek de aslında çığ gibi büyüyen, Bafra sevdalıları gurbetçileriz. Geleneksel olarak düzenlediğimiz bu yemekte bizleri yalnız bırakmayan, uzaktan yakından gelen herkese de ayrı ayrı teşekkür ederim. Birlik beraberliğimizin en güzel örneği olan ve bu zaman da en çok buna ihtiyaç duyduğumuz günlerden biri olan Ramazan ayında rabbim devletimize ve milletimizi utandırmasın. Ben tekrar geleneksel iftar yemeğimize geldiğiniz için teşekkür ederim.

Ayrıca bugün bu mübarek ay ve günlerde sürpriz yaparak gururlandıran, duygulandıran DİYARBAKIR Bağlar Jandarma Asayiş Komutanlığı'nda 1991 yılında beraber askerlik yaptığımız 26 yıllık tertiplerim , asker arkadaşlarımın da iftar programımıza katılması bizleri oldukça sevindirmiştir.’’ dedi.

BADEF Başkanı Mustafa Hacıoğlu’da yaptığı konuşmada, İstanbul’da, Bafralılar, Samsunlular hep birlikte oldukların altını çizerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi. İstanbul’da Samsunluların çeşitli programlarla bir araya gelerek kaynaşmayı, birlikteliği, paylaşmayı artırdığını vurgulayarak, bu programların gerçekleşmesinde fedakârca çalışıp emeği geçen dernekçilere teşekkür ettiler.

İstanbul Bafraspor Başkanı Fatih Demir " Ramazan ayı, tutulan orucuyla, akşamları iftarıyla, verilen fitre ve zekatıyla ibadetlerle dolu bir aydır. Bu ibadetler dolayısıyla Ramazan, ayların en bereketlisidir. Mübarek Ramazan ayı, Müslümanlar için el ele vermek, kaynaşmak ve yekpare olmak için bir vesiledir. 
Bu Akşam Bizleri bir araya getiren Bafra Dereler Köyü Derneği Yönetimine ve Başkanı Faruk Önday Bey'e Teşekkür ederim. Samsunlu, Bafralı ve diğer ilçelerden olan hemşerilerimiz  başta olmak üzere tüm halkımızın Ramazan ayını kutlar, esenlikler diliyorum.’’dedi

İftar programına, İstanbul Bafra Dernekler Federasyonu (BADEF) Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu, İstanbul Bafra Dernekler Federasyonu (BADEF’e) bağlı İstanbul Bayrampaşa Bafralılar Dernek Başkanı Halil İbrahim Mete, İstanbul Bafraspor Onursal Başkanı Aydın Dursun, İstanbul Bafraspor Kulüp Başkanı Fatih Demir, İstanbul Bafra Yakıntaş Köyü Dernek Başkanı Necati Karagöz, İstanbul Bafra Çetinkaya Dernek Başkanı Mesut Sağlam , İstanbul Bafra Düzköy Derneği Başkanı Kerem Alışkan , İstanbul Bafra Kalaycılar Derneği Başkanı Ayhan Çakır, İstanbul Bafra Kolaylılar Derneği Yönetimi, Derneklerin yönetimleri, Kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolları çok sayıda Dereler Köyü sakinleri katıldı.

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.