Bağcılar'da Samsun Rüzgarı Esti

Bağcılar'da Samsun Rüzgarı Esti

 

Bağcılar Belediyesi Geleneksel 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali’nin 3’üncü gününde Samsunlular rüzgarı esti.

İstanbul Bağcılar Kirazlı meydanında Gençlik ve Spor eski Bakanı, Ak Parti Samsun Milletvekili, Ak Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Akif Çağatay Kılıç için 
‘’AKİF ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUNLULARLA BULUŞUYOR’’ etkinliği düzenlendi.
ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı ve Samsunlu İşadamlarının desteklediği, İstanbul’da ve Ankara’da bulunan Samsun ve Bölgesi Dernek Federasyonları genel başkanları ve yönetimlerinin gayretleriyle düzenlenen etkinliğe yaklaşık 8.000 Samsunlu katıldı.

Program Samsunlu sanatçıların müzik ziyafeti ile başladı.

Bafralı hayırsever işadamı, Samsun ve Türkiye sevdalısı ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı açılış konuşmasında ilk olarak Bağcılar Kirazlı Meydanını dolduran yaklaşık 8.000 Samsunluya teşekkür etti.
Birlik ve beraberliğin gurbette daha iyi anlaşıldığını belirten Aşcı,’’ 
Buradan ilk başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum. Bizler yıllardır İstanbul’da bizi temsil eden bir vekilimiz yok diye yakınırken bizleri onurlandırarak Gençlik ve Spor eski Bakanımız, Samsunlu hemşerimiz Akif Çağatay Kılıç’ı İstanbul’dan 3.Bölgeden 3. Sıradan milletvekili adayı olarak koydu. Bizde sayın vekilimiz, bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ı gurbet elde, doyduğumuz yer olan İstnabul’da Bağcılar Kirazlı Meydanda 8.000 hemşerilerimizle birlikte bağrımıza bastık. Biz çıkmış olduğu bu kutsal yolculukta sayın Kılıç’a başarılar diliyoruz. Desteğimiz kendisi ile birlikte olacaktır.
Bizler gurbet elde Samsun'un sevdalısı olduk, olmaya devam edeceğiz. Kimse bizi sevdamızdan vazgeçiremez. Samsun için yapılacak her çalışmada, platformda yer alacağımızı belirtmek isteriz.’’dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da konuşmasında,’’ Kıymetli Hemşehrilerim, sevgili Samsunlular Yıllar önce hizmete başladığımızda, bizleri zor bir süreç bekliyordu. Her şeye sıfırdan başlayarak Bağcılarımıza yepyeni, modern bir yüz kazandırmak için sizlerle birlikte yola çıktık.
Belediyecilik serüvenimize ilkelerimizle yön verdik; “Önce İnsan” diyerek çıktık yola. Coşkuyla, azimle… “Gelecek Seçim İçin Değil, Gelecek Nesil İçin Belediyecilik” dedik. “Özgün Projeler, Kalıcı Eserler”i birlikte gerçekleştirdik. . Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle.’’dedi.

Gençlik ve Spor eski Bakanı, Ak Parti Samsun Milletvekili ve Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Akif Çağatay Kılıç konuşmasında, “ İlk başta anlamlı programı düzenleyen Samsunlu Dernek Federasyonlarımızın değerli genel başkanlarını ve yönetimlerini, Samsun sevdalısı işadamımız ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı ve diğer işadamlarımızı bu tür anlamlı, birlik ve beraberlik dolu geceyei düzenledikleri için en kalbi şükranlarımı sunmak isterim. Bağcılar’da yaşayanlar şanslı. AK Parti belediyeciliğini en iyi temsil eden Lokman Başkanın bölgesindesiniz. Bu akşam burada görmüş olduğumuz birlik ve beraberlik tablosu Cumhurbaşkanımızın en güzel yansımasıdır. O bizlere her zaman milletin yanında ve içinde olun, diyor. Bu aziz millet Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için 15 Temmuz gecesi canını ortaya koydu.
Siz değerli İstanbul’da yaşayan Samsunlu Hemşerilerim ile bir araya gelmekten dolayı memnuniyet duydum. Bildiğiniz gibi 24 Haziran’da çok önemli bir seçime gidiyoruz. 24 Haziran ülkemiz için, bölgemiz için çok önemli bir seçim..’’diyerek sözlerini tamamladı.

Plaket ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı’ya, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya ve Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a plaket sunumlarının ardından, Türk bayraklarının harika bir görüntü sergilendiği gecede Fantezi Müziğinin muhteşem sesi Cengiz Kurtoğlu ise bir konser verdi.

Cengiz Kurtoğlu söylediği parçalarla programa katılanlara hem duygulu hem de eğlenceli bir gece yaşattı.

Festivale ayrıca Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, milletvekili adayları,Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Bakan Kılıç’ın babası Sinan Kılıç’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.