Bafrada Yerli Hamsi Bereketi Yaşanıyor

Bafrada Yerli Hamsi Bereketi Yaşanıyor

 

Samsun'un Bafra ilçesinde Pamut sezonun bolluğundan sonra tezgahlarda Yerli Hamsi bolluğu ve bereketi yaşanıyor.
Bafra Balıçılar arastasında Balıkçılık yapan Gönlü Bol Balıkçı işletme sahibi Kazım Yıldırım, İlçemizde Karadeniz’inin açıklarına açılan Bafralı, Alaçamlı ve Yakakent’li balıkçılar, ağlarına takılan binlerce yerli hamsi, barbun, mezgit, istavrit ve diğer balık çeşitleriyle kıyıya dönmeye devam ediyorlar.
"Karadeniz Bu Yıl Bereketini ve Cömertliğini Gösteriyor"
Yıldırım,Denizlerimizde devam eden av sezonunda balıkçılıklarımız 1 Eylül'den itibaren Zonguldak,Ordu,Trabzon, 19 Mayıs Dereköy,Yakakent ve Sinop kıyılarından balıkçılarımız başta yerli hamsi olmak üzere kıyıya avladıkları balık çeşitleriyle dönmeye devam ediyorlar.Balıkçılarımızın ağlarına bol miktarda takılan Yerli iri Hamsi 10 -TL İri,Çinakop 25 TL, Mezgit kilosu 25 -10 TL arası, 20 TL, TL, İstavrit 7.50 ile 10 TL, Barbun 25 TL, Deniz Levreği ile Çuprası 30 ve Deniz Somunu 20 TL 'den balıkçıların tezgahlarında yerini almaya devam ediyor.
"Yerli Hamsi Bereketi Yaşanıyor
Yıldırım,Balıkçılarımızın ağlarına başta bol miktarda Yerli Hamsi, Barbun,Çinkop,Sarıkanat,Lüfer, Mezgit ve İstavritle takılıyor.Balık sezonun altın yılını yaşıyoruz. Palamut bolluğundan sonra yüzümüz yerli hamsi ile güldü diyen balıkçı esnafı Kazım Yıldırım, Zonguldak, Ordu,Trabzon,Yakakent ve Sinop kıyılarında karadenizin incisi ve vatandaşın gözdesi olan yerli hamside bolluğu yaşıyoruz.
 
Şu ana kadar karadenizde balık çeşidi bakımından bol ama fiyatları da aşağı çekilmesini bekliyoruz çünkü vatandaşlarımız fiyatların pahalılığı konusunda şikayetleri var.Ama yinede balık satışlarımızda artış var günde 60 _ 70 kasa hamsi satışımız var.
"Balık Eti Tüketin "
Diyorum ki ne kırmızı et, ne kıyma nede tavuk eti, biz diyoruz ki sağlık yönünden mutlaka balık eti tüketin.
Vatandaşlarımız tavsiyemiz tam anlamıyla enerji sağlık deposu olan Balık etini doktorların tavsiyesi üzerine haftada en az 3 kez bereketli sofralarına alıp ailesiyle doyasıya tüketmelerini öneriyoruz dedi.
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.