Bafra İŞKUR ile Engelliler ve Eski Hükümlüler Hayat Buluyor

Bafra İŞKUR ile Engelliler ve Eski Hükümlüler Hayat Buluyor

 

Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına yönelik 2018/1 dönem proje başvuru sonuçları açıklandı. Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra Ziraat Odası Başkanlığınca oluşturulan proje ekibi tarafından hazırlanarak komisyona gönderilen 12 proje İŞKUR Genel Müdürlüğünce kabul edildi.  
Konu hakkında bilgi veren İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi Yakup ERGENLİK; 2017 yılında yaptığımız onca çalışmalara rağmen ancak 2 proje sunmuştuk. 2018/1. Dönem başvurularında kamu gerek kamu kurum ve kuruluşlarının, gerekse basının destekleri ile 2 engelli, 10 eski hükümlü projesi hazırlandı. Tüm projeler Hizmet Merkezimiz başkanlığınca oluşturulan “Proje Ekibi”nce büyük bir titizlikle incelenerek hazırlandı.   Projeleri kabul edilenlere davet ederek sözleşmelerimizi imzalayacağız. İş ve işlemlerini tamamlayanların ödemelerini en kısa süre içerisinde yapacağız. Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Göksel BAŞAR ve Ziraat Odası Başkanımız Osman TOSUNER’e desteklerinden dolayı teşekkür ederim.  
2018/2. Dönem proje başvurularında hedefimiz en az 40-50 proje.  Bafra ve bağlı ilçelerimizde daha fazla engelli ve eski hükümlüye kendi işini kurma imkânı sağlamaktır. Bu dönem tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bu projelere başvurmak için temel şart girişimcilik belgesine sahip olunmasıdır. Hizmet Merkezimize bağlı olan ilçelerde düzenlediğimiz Girişimcilik Eğitimleri ile çok sayıda engelli ve eski hükümlü vatandaşımıza ulaştık. İhtiyaç hâsıl olduğunda son başvuru gününe kadar eğitim düzenleme imkânına sahibiz.  Bu konuda Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, Bafra Belediye Başkanımız Zihni ŞAHİN, Alaçam Belediye Başkanımız Hadi UYAR, Yakakent Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA’ya katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 
Kabul edilen projeler;
Berati ALTUNTAŞ :  Şarküteri  - 26.600 TL
 Avni TİRYAKİ :  Büyükbaş Hayvancılık- 26.600 TL
Ahmet YAYLA :  Büyükbaş Hayvancılık- 26.600 TL
Ahmet KORKMAZ :  Büyükbaş Hayvancılık -26.600 TL
Ömür DEMİR :  Manav ve Şarküteri -26.600 TL
Mustafa PAK :  Oto Lastik ve Rot Balans Ayarları -26.600 TL
İlkay YILDIZ :  Büyükbaş Hayvancılık- 26.600 TL
 Recep DURSUN :  Hidrolik Hortum ve Pnomatik Rakor, Torch Tamiri, İmalatı ve Gaz Altı Kaynak Makinesi Tamiri -26.600 TL
Ramazan KOPARAN :  Oto Yıkama ve Kuaför Hizmetleri- 26.600 TL
Yalçın KURT :  İstiridye Mantarı Üretim, Paketleme ve Satışı -26.500 TL
Coşkun İNCE :  Solucan Gübre Üretimi -44.000 TL
Erkan YARDIM :  Büyükbaş Hayvancılık -44.000 TL
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.