Bafra Belediyesi’nden Kültürümüze Bir Hizmet Daha

Bafra Belediyesi’nden Kültürümüze Bir Hizmet Daha

 Bafra Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinliklere bir yenisi daha eklendi.


UNİMA Uluslararası Kukla Karagöz Federasyonu tarafından İbiş ve sevimli kuklalar oyunu iki günlük etkinlikle sürdürüldü. Oyun, 06 Kasım Pazartesi günü Mustafa Erdin ilk ve ortaokulu, İMKB Şehit Erol Haspulat YİBO okullarında 07 Kasım da ise Doğanca İlkokulu ve Şehit Burak Perçin okullarında sahneye kondu. Oyuna öğrenciler büyük ilgi gösterdi.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin oyunları çocuklarla beraber izledi.İlk günkü etkinlikteBaşkan Şahin’i okul müdürü ve Bafra Eğitim Bir-Sen başkanı Hamdi Yıldız okul girişinde karşıladı. Başkan Şahin’e ikinci gün etkinliklerinde ise Ak Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven eşlik etti.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bafra Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğümüz yoğun bir çalışma ile ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına katkılar yapmaktadır. Sele-sepet Şenlikleri,Sünnet Şölenleri, Kapıkaya Festivali, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, tiyatrolar, resim yarışmaları,  musiki faaliyetleri, sanat kursları gibi çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve düzenlenen etkinliklere katkı vermektedir. Yeni mahalle olan köylerimizde geleneksel kültürümüzün eserlerini öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Başta tiyatro olmak üzere kültür ve sanat faaliyetlerine öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz büyük bir katılım ve ilgi göstermektedir. Bu çalışmalarımız artarak devam edecektir.“ dedi
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.