ATICILIK MUSABAKALARI BAFRA’DA YAPILDI

ATICILIK MUSABAKALARI BAFRA’DA YAPILDI

 


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Okul faliyetleri’ kapsamında  düzenlenen il birinciliği musabakaları Bafra Şehit Mustafa Serin  Atış Poligonu’nda başladı.

Toplam 17 sporcunun katıldığı havalı tabanca ve havalı tüfekte yarışan öğrenciler, burada başarılı olan sporcular Samsun’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına gitme hakkı kazanacak. Samsun’da dereceye girenler ise 16-18 Mart arası Bafra Şehit Mustafa Serin Atış poligonunda Türkiye şampiyonası müsabakalarına gitme hakkı kazanacak.

Atıcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şen, Okul sporları müsabakalarında yarışan çocuklarımız burada başaarılı oldukları takdirde önce samsun seçmelerine daha sonra ise Bafra’da yapılacak olan türkiye yıldızlar şampiyonasına katılma hakkı elde edicekn dedi.

Bafra’da atışa merak olduğunu da belirten Şen, burada federasyon tarafından tayin edilen hocalarımız var, ağaç yaşken eğilir sloganını da ele alarak çocuklarımızı küçük yaşta eğitmeye ve onların başarılı olması için çaba sarf ediyoruz’ dedi.

Bafralı sporcular, Gençlerde, Bilge Alev 346 , Ragibe Yiğit 254, Simge Kırbaş 279 toplamda 879 puanla okul sporlarında dereceye girerek ve takım halinde birinci olarak, Adapazarı’nda yapılacak olan türkiye şampiyonasına gitme hakkı kazandı.

Atatürk Anadolu Lisesi Bilge Alev 346 paunla bireyselde  1. olurken, Simge Kırbaş 279 puanla 3. , Ragibe Yiğit 254 puanla 4. oldu.

Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.