ANKARA'da SAMSUN ZİRVESİ

ANKARA'da SAMSUN ZİRVESİ

 


Geçtiğimiz günlerde Ankara’da kuruluşu yapılan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ilk toplantısını Ankara Çukurambar’da bulunan The Green Park Otel’de yaptı.
Yenilen akşam yemeğinin ardından toplantı salonuna geçildi.
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı,
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Genel Başkanı Fevzi Apaydın toplantıya katılanlara hoşgeldiniz dedikten sonra birlik ve beraberliklerinin daim olması dileğinde bulundu.
Apaydın ayrıca yaptığı açıklamada,’’Samsunlular da ki birlik ve beraberlik ruhu ile Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu oluşmuştur. Platformumuz ülkemize ve Samsunumuza 
hayırlı olsun. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak Samsun’a, Samsunlulara sahip çıkmak ve Samsun Bürokratları , işadamları ve sanayicileri ile birlikte yürüyerek , güneşin doğduğu , kurtuluş mücadelesinin başladığı şehir Samsun’u ileriye taşımak , ülkemizin her yerinde yaşayan Samsun’lu hemşerilerimizi bir çatı altında toplanmayı amaç edindik. Her Şey Samsun İçin.’’dedi.

Burada yapılan istişarelerden sonra Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Onursal Başkanı, Danıştay 14.cü daire üyesi Osman Tural bir basın açıklamasında bulundu.
Tural açıklamasında ,‘’Ankara, Samsun,Bursa , İstanbul ve diğer illerimizde yer alan Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek Samsun ve Samsunluyu ilgilendiren konularda güç birliği oluşturacak bir platform oluşturmaya karar verdik.
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adı altında toplandık ve bu sivil toplum kuruluşunun bir üst sivil toplum kuruluşu olarak yapılanmasına imkan sağlamak üzere bir yürütme kurulu oluşturduk. Kısaca bahsetmek gerekirse bu sivil toplum kuruluşumuz üst sivil toplum kuruluşu olarak yer almak üzere her hangi bir tüzel kişiliği olmayan Samsun ve Samsunluyu ilgilendiren her konunun içinde yer alacak sivil toplum kuruluşlarının desteği ile güç birliği yapmak üzere oluşturulmuş bir platformdur. Amacı Samsun’a ve Samsunluya hizmet edebilecek mekanizmaları üretmektir. Bunun altında siyasi sosyal kültürel ya da diğer sivil toplum kuruluşlarıyla rekabetin abesle iştigal olduğunu sizlere duyuruyor Samsun ve Samsunlular için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda alınan karar gereği 1 ay sonra platform yeniden toplanılıp görev dağılımı yapılacak. Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.