Ak Gençlerden Peygamber Efendimize Saygı Gecesi

Ak Gençlerden Peygamber Efendimize Saygı Gecesi

 

Bafra AK Parti gençlik kollarının düzenlediği Gençlerden “Peygamber Efendimize Saygı” gecesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlendi.
Program, ebediyete intikal etmiş şehitler için İstiklal marşının okunmasının ardından saygı duruşu ile başladı.  Gecenin açılış konuşmasını AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Aslan yaptı Aslan konuşmasında, bugün İslam coğrafyası boğazına kadar kana batmışsa ümmetin tüm benliğini fitne, haset fesat sinsi şeytani hastalıklar sarmaşık gibi sarmışsa bunun temelinde efendimizde bizler için olan güzel örnekleri okumamamızdandır” dedi.
Şöyle kendimizden başlayarak çevremize, ülkemize, İslam dünyasına tüm insanlığa bir bakalım diyen Aslan, acaba peygamberi Zişan efendimizin bu tavsiyelerinden, bu özelliklerinden ne kadarını hayatımızda uygulaya biliyoruz şeklinde konuştu. Gençlik Kolları Başkanı Aslan, Allahu Teâlâ mukaddes kitabımız kuranı kerimde peygamberimizin bizler için en güzel örnek olduğunu belirttiğini ifade ederek, resulü erkemin ahlakı, tavsiyeleri ve sünnetleri Müslümanlar için dünya ve ahiret saadetin pusulasıdır” dedi.
Açılış konuşmasından sonra söz alan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise, böylesi önemli geceyi tertip eden gençlerimize ve onlara öncü olan yönetimimize teşekkür ederim” dedi. Peygamber efendimiz sadece böyle gecelerde hatırlanmasının da yanlış olduğunu söyleyen Kılıç, her zaman efendimizi hatırlamamız ve onun sünnetlerine sarılmamız gerektiğini vurguladı.
Konuşmaların ardından progam, Sacit Akçay hocanın okuduğu Kur’an-I Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Cemal Kuru sahne alarak sevilen ilahilerini söyledi.  İlahilerin ardından semazenlerin gösterisi ve  Selim Maden’in okuduğu Arif Nihat Asyalı’nın Naat şiir misafirler tarafından beğeni ile karşılandı. Gecenin sonunda konuşmacı olarak katılan Necmettin Nursaçan Peygamber efendimizin hayatını anlatan konferans verdi. Ak Parti Gençlik Kollarının plaket takdimi ile gece son buldu.
Programa, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Yurduseven, Bafra AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar ve İsmail Kurt, daire amirleri ve çok sayıda misafir katıldı.
Reklam

Haber Resimleri

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.